Firemní historie

Když začátkem 90. let minulého století projevila jedna z velkých zahraničních firem zájem vybudovat ve Stodůlkách benzínovou čerpací stanici, rozhodli jsme se tento záměr realizovat, ale bez cizí účasti, jako ryze českou pumpu. Jako taková musela dostat i ryze české jméno, odlišné od tehdy budovaných čerpacích stanic firmami ARAL, SHELL, ESSO, OMV apod.

Název ŠAFRÁNKA měl připomenout pamětníkům polozapomenuté pojmenování lokality, které se dříve říkalo „Na Šafránce“. Stávala tu kdysi Šafránkova cihelna a její název byl tak vžitý, že zůstal i opravně zemědělských strojů, která zde vznikla po znárodnění. S vybudováním jihozápadního města se na jedno desetiletí místní název z obecného povědomí vytratil a název čerpací stanice měl připomenout minulost. Pro úplnost byl do loga zvolen květ šafránu.

A protože podle podložených výzkumů na trhu jsou všeobecně známy sympatie většiny obyvatel k modré barvě, dostala ŠAFRÁNKA modro-bílé barvy. Tato barevná kombinace ale vzbudila velkou nelibost společnosti ARAL, neboť podle ní si zákazníci čerpacích stanic spojují vždy modrou barvu s ARALem. Nemůžeme jim dát za pravdu, naši zákazníci k nám jezdí vědomě, i když dnes si nás již s ARALem splést nemohou.

První zákazníky uvítala čerpací stanice 10. března 1994. V té době nebylo „přepumpováno“ a provoz nové pumpy uspokojoval potřeby obyvatel širokého okolí. Výstavba dalších čerpacích stanic neznamenala příliš velkou konkurenci a většina zákazníků nám zůstala věrná. Důvodem je možná to, že jsme rodinnou firmou a svým zákazníkům se v plné míře věnujeme. Změna v přístupu k zákazníkům nenastala ani poté, kdy jsme v roce 1996 založili společnost s ručením omezeným s názvem Šafránka s.r.o.

V roce 1997 byla vybudována další čerpací stanice ŠAFRÁNKA v Rudné a aby bylo možné provozovat obě čerpací stanice na vysoké úrovni, vznikla potřeba založení dvou obchodních společností a to ŠAFRÁNKA PRAHA a.s. a ŠAFRÁNKA RUDNÁ a.s., které tyto čerpací stanice provozují od roku 2008.